Rodinné focení

U rodinného focení platí jedno důležité heslo: 


  Focení je zábava. 


Každé dítě je od přírody jiné. Jedno je zkoumavé, temperamentní, jiné naopak stydlivé a zdrženlivé. Při rodinném focení se vše přizpůsobuje dětem a jejich potřebám. Někdy vznikají fotky během 20ti minut a pak už to děti nebaví a jakékoliv focení je již bez šance. Někdy si třeba dlouho povídáme a fotky vznikají až téměř na konci focení. Z mé osobní zkušenosti nemá cenu děti do focení tlačit, naopak - nechat je být dětmi. Ať si běhají, hrají, nebo se schovávají mamince pod sukni. Když se dětem nechá prostor, rádi se k focení časem přidají a vzniknou hezké fotky bez nucení. I já mám doma děti a vím, jak to s dětmi je, takže se nemusíte jako rodiče bát, že děti nebudou chtít pózovat, sedět, poslouchat...  Spolu to krásně zvládneme. :)

TIP na focení

Na rodinné focení doporučuji sladit oblečení do podobného stylu a do palety podobných barev. Ze zkušenosti mohu říct, že na fotky se hodí spíše přírodní barvy a naopak doporučuji se vyhnout křiklavým a neonovým barvám, potiskům, logům apod, které na fotce zbytečně ruší celkový dojem. Pokud budete chtít pomoci s výběrem oblečení či barev, nebojte se napsat a společně něco vybereme. :) 


Pro malé děti doporučuji být před focením v pohodě, děti vycítí i malou nervozitu a sami znejistí. A věřte, že nervozita je v tomto případě zbytečná. Ku škodě není mít u sebe třeba nějakou dobrotu (nebo jinou motivaci), kterou můžete dětem bez nátlaku po focení slíbit. Jen pozor na laskominy typu čokoláda a pod., které špiní oblečení a pusy, pokud byste se rozhodli dát dítěti dobrůtku už během focení. :)


Napište mi a já vám ráda pošlu podrobnější informace, rady a tipy k focení. 


Rezervujte si termín.